Kumoni jaapani keeles ei tee edusamme Ärge muretsege, kõik arvavad nii!

2023-05-15

Jaapani keel (keel)

t f B! P L

Paljud vanemad tunnevad, et nende lapse Kumoni jaapani keel ei edene hästi. Selle põhjused on osaliselt tingitud Kumoni enda omadustest ja osaliselt sellest, et Kumoni õppeainete hulgas on lihtne tunda, et jaapani keeles on edusammud eriti aeglased. Selles artiklis selgitame põhjusi, miks nad tunnevad, et Kumoni jaapani keele areng on aeglane.

Jaapani keele õppematerjalide hulk on suurem kui aritmeetika ja inglise keele oma.

Esimene asi, mida tuleb silmas pidada, on see, et Kumoni õppeainetest on jaapani keelel suur hulk õppematerjale.

Jaapani keeles on üks tähestik jagatud A ja I materjalide vahel I ja II tähestikuks ning järgmise tähestiku juurde üleminekuks tuleb täita 400 väljatrükki. Tavaliselt on vaja 200 väljatrükki, et liikuda edasi järgmisele, nii et õppimise maht lihtsalt kahekordistub. Ka edasiliikumise kiirus väheneb poole võrra, nii et on loomulik, et edasiliikumine on aeglane.

Klassifitseerimata õppimine.

Mitte ainult siis, kui edasiminek on aeglane, vaid ka siis, kui kiirus on aeglasem kui varem, tunnete samuti, et te ei edene. Ja Kumonis tuleb alati aeg, mil edasiminek aeglustub.

Kumon keskendub põhitõdedele, nii et kui hakkate õppima, alustate sageli materjaliga, mis pärineb tasemest enne praegust õppeaastat. Samuti tegeletakse vähem rakendusliku sisuga ja alguses kulgeb edasiminek sageli sujuvalt.

Kumon kasutab aga meetodit, mida nimetatakse "klassivabaks õppimiseks", mille puhul õppimine toimub vastavalt arusaamise tasemele, mitte klassitasemele. Seetõttu edeneb materjal kergesti mõistetaval tasemel ning varem või hiljem õpib teie laps ka tema tasemest raskemat materjali. See aeglustab loomulikult edasiminekut.

"Edasimineku puudumine", mida te siin tunnete, on takistus, mida te alati tunnete, kui te tegelete Kumoniga, ja kui midagi, siis oleks parem mõelda, et kiirus pärast seda, kui te tunnete "edusammude puudumist", ongi algne kiirus.

Raskused tulemuste nägemisel

Isegi kui edusammude kiirus ei ole nii kiire kui oodatud, siis kui te tunnete Kumoni mõju, ei ole te nii mures edusammude puudumise pärast. Isegi kui te olete pikka aega samale kohale kinni jäänud, ei pea te edusammude puudumise pärast muretsema, kui te näete oma testitulemustes silmnähtavat paranemist.

Jaapani keele puhul on aga vähe võimalusi sellist nähtavat mõju kogeda. Erinevalt arvutamisoskusest või inglise keele vestlusest ei ole lugemisoskus selgelt mõõdetav ega võistluslik.

Lugemisoskus sarnaneb eksamitel infrastruktuuri, näiteks transpordi, elektri, gaasi ja veega. Väga harva tuleb hea lugemisoskus esile, kuid kui see juhtub, võib sellel olla tõsine mõju. Kui probleemid tekivad, on väga raske asju taas normaalseks muuta ja kvaliteedi parandamise kulud on märkimisväärsed.

Infrastruktuuri probleem on selles, et hoolimata selle tähtsusest ei ole see investeeringu puhul kulutasuv. Majandus tõenäoliselt ei paraneks palju, kui me saaksime toota kaks korda rohkem elektrit, ja vähesed inimesed tunneksid kasu kanalisatsioonisüsteemi asendamisest uusimate seadmetega.

Samamoodi on Kumoni jaapani keele kulu märkimisväärne, kuid raske on näha selget erinevust sellistes kohtades nagu hinded või hälbiväärtused.

Eeldatakse liiga palju eelõppimist

Isegi kui teie laps teeb objektiivselt vaadatuna häid edusamme, võib ootuste ja tegelike tulemuste vahel olla erinevus, sest ootused on liiga kõrged.

Paljude vanemate psühholoogia on, et neil on kõrged ootused oma lapse soorituse suhtes. Kui tegemist on sisseastumiseksamiga, võivad nad olla mures selle kooli populaarsuse ja kõrvalekaldumise tulemuste pärast, kuhu nad lähevad, ja kui tegemist on koolikatsega, võivad paljud olla mures pingerea ja tulemuste pärast. Kumonis kipuvad inimesed muretsema selle pärast, kui kaugel nad on võrreldes oma tegeliku hindega.

Eriti koolikatsetes saab tegelikult teada, kellega ennast võrrelda, sest nad on samas klassis. Kui palju nad õpivad, millises kambakoolis nad on? Millised on nende tugevused ja nõrkused? Selle konkreetse teabe põhjal saad sa mingi realistliku ettekujutuse sellest, mida sa pead tegema, et järele jõuda või kas sa peaksid loobuma järelejõudmise püüdlustest.

Kumon ei ole siiski cram-kool, kus tunnid toimuvad rühmades ja õppimine edeneb individuaalses tempos. Klasside arv on suur ja ei ole ebatavaline, et õpilased käivad erinevates Kumoni klassides, isegi kui nad käivad samas koolipiirkonnas. Kuna võrdlusarvu on raske näha, on Kumoni puhul lihtne seada eesmärke ja pidada kinni ebarealistlikest ideaalidest.

See on siis äärmuslik juhtum, mida on lihtsam näha. On inimesi, kes on põhikooli algusaastatel lõpetanud keskkooli tasemel materjali, ja teisalt on neid, kes on Kumoniga täiesti eriarvamusele jäänud ja pärast tüli õpetaja ja lapsega koolist tülli läinud. Mõlemad on šokeerivad ja tähelepanu äratavad juhtumid, kuid mitte suure tõenäosusega toimuv muster.

Kui neid juhtumeid on aga liiga palju, võivad ootused ja tegelikkus muutuda täiesti ebaproportsionaalseks. Selle tulemusel tekib tunne, et asjad ei edene nii hästi kui oodatud.

Edusammude ootamine on vale.

Kumon, eriti jaapani keel, on midagi, mille kallal töötamine võtab märkimisväärselt palju aega. See on seda aega väärt, kuid ei ole lihtne tunda, et te teete edusamme või et see toimib.

Isegi kui tegemist ei ole Kumoniga, on asjad, millega te pikaajaliselt töötate, sarnaste omadustega. Kui te vaatate iga päev oma säästukontole, et näha, kui palju raha te olete säästnud, siis saldo vaevalt muutub, ja kui te olete dieedil ja astute iga päev kaalule, siis te tüdinete sellest, et 0,1 kilo viga ajab teid ringi.

Nende asjadega tegelemisel ei aita lühiajaline motivatsioon. Küsimus on selles, et muuta see oma igapäevase rutiini osaks, täpselt nagu hammaste pesemine või söömine.

Selle asemel, et kiirustada kiiremat edasiminekut millegi puhul, mis ei edene, on kasulik suhtumine lasta Kumoni jaapani keelel olla midagi, mis ei edene kergesti.

QooQ