Mida arvate Kumoni riigikeelest Kasu ja vaev oli väga suur!

2023-05-15

Jaapani keel (keel)

t f B! P L

Kumon jaapani keel on aine, mille mõju on raske näha nende inimeste seisukohast, kes seda tegelikult ei õpi. Seda seetõttu, et erinevalt aritmeetikast puuduvad kergesti mõistetavad tipptaseme näitajad, nagu "hämmastavalt kiire arvutamine" või "faktorite lahendamine algklassides", ning isegi näiteks raskete raamatute lugemisel ei ole selge, kui suur osa mõjust tuleneb Kumonist ja kui suur osa on võimekus, mis on kasvatatud muu lugemise kui Kumoni kaudu.

Kuid nende seisukohalt, kes tegelikult Kumoni kaudu jaapani keelt õppisid, on Kumonist saadud kasu väga märkimisväärne. Selles artiklis räägin mina, endine Kumoni õpilane, kes on Kumoni jaapani keele kaudu edasi liikunud kuni J-õppematerjalideni, sellest, milline on Kumoni jaapani keel tegelikult.

Kumoni jaapani keele alustamine alates 5. klassist

Mina alustasin Kumoniga 5. klassist. See on suhteliselt hiline vanus Kumoniga alustamiseks. Ma liitusin mitu korda Shinkenzemiga, kuid see ei kestnud, nii et Kumon oli järgmine võimalus.

Tol ajal olid mu hinded nii-nii kehvasti. Ma käisin maapiirkonna avalikus algkoolis ja kuigi akadeemiline tase ei olnud kõrge, olid mu hinded veidi üle keskmise. Olin suhteliselt hea lugeja, kuid raamatud, mida ma lugesin, olid peamiselt lastelugusid, nagu Kaiketsu Zorori ja Zukkoke Saninin Gumi.

Aine läbimine on vaevaline.

Kumon rõhutab põhitõdesid, nii et materjal algab sageli allpool praegust klassitaset. Samuti, kuna see ei tegele palju rakendusliku sisuga, on võimalik liikuda edasi eelmise kooliastme materjaliga, kui ka ainult natuke. Ma arvan, et ma sain sujuvalt edasi liikuda kuni G-materjalideni. Sealt edasi oli mul aga raske.

Kumonis ei ole tegeliku klassi või vanuse ja materjali edenemise vahel erilist seost. Kui sul on puudu põhitõdedest, võid alustada õppimist mitme aasta vanusest materjalist ja kui sa materjalist aru saad, võid liikuda edasi mis tahes klassitasemele. Kui olete materjalist hästi aru saanud, võite liikuda edasi ükskõik millisele kooliastmele.

Teisisõnu, olenemata teie võimetest, kui te jätkate Kumoniga teatud aja jooksul, lahendate lõputult ülesandeid, mis on teie võimetest veidi raskemad.

Kumoni õppimine ei võimalda teil jääda oma mugavustsooni

Võib-olla olete kasvuteemasid uurides näinud sõna mugavustsoon. Mugavustsoon tähendab "mugavat kohta" ja viitab seisundile, kus te saate oma olemasolevate võimete ja kogemustega asjadest vaevata läbi. See sõna tuleb kontekstis, et kasvu võti on sellest mugavustsoonist väljuda ja end pidevalt proovile panna.

See kehtib igas valdkonnas. Näiteks ei saa keskkooliõpilane eeldada, et ta kasvab, kui ta kordab ühekohalist liitmist nii tihti kui võimalik. Teisalt, kui ta üritab õppida diferentsiaal- ja integraalarvutust, ei tee ta paljudel juhtudel selle mõistmisel üldse edusamme. Kui nad õpivad algkoolis õpitud alustele tuginedes korrutamist, saavad nad oma akadeemilisi oskusi asjakohaselt arendada.

Siiski ei ole mugavustsoonist väljumine lihtne. Mugavustsoonist väljumiseks on vaja palju energiat. Võib-olla olete kuulnud inimesi ütlemas, et nad ei kasuta ühiskonnas kunagi faktoriseerimist, kuid see väljendab pigem soovi põgeneda tundmatuse võtmise valu eest, kui tegelikku vajadust selle järele.

Kumonis on ka süsteem, mille kohaselt peavad õpilased lahendama ülesandeid, mis on veidi raskemad, kui nad oma praeguste võimetega suudavad lahendada. See on Sparta.

Kui tegemist on tavalise koolikatsega, siis on õppimise maht fikseeritud ja te võite lõigata teemasid küsimuste ulatuses, millega olete rahul, et saate tulemuse, mille saate. Kumoni meetodi puhul peate aga jätkuvalt andma endast kõik, et täita igapäevased kodutööd. Seda seetõttu, et materjali raskusaste tõuseb niipea, kui see muutub lihtsaks.

Seetõttu oli Kumoni õppimise kogemus alati valus. Kuigi materjal edenes, olid küsimused kõik tasemel, mida ma ei suutnud kergesti lahendada, nii et ma ei tundnud, et ma tõesti edenen.

Kriitilise kirjutamise rõõmu avastamine

Kumoni jaapani keel ei olnud siiski ainult raske töö. Ma sain avastada kriitilise kirjutamise lõbu.

Kumon avaldab 50 raamatusoovitust iga klassi jaoks. Soovitatavate raamatute hulgas on häid raamatuid ja ka Kumoni jaapani keele küsimused on võetud soovitatud raamatutest.

Soovitatavad raamatud on pigem vanad klassikud, mida on läbi aegade loetud, kui moodsad raamatud. Kuigi neil meistriteostel on omaette väärtus, mis on ajatu, ei loe neid loomulikult põhikooliõpilased. Seda seetõttu, et köited on vanad ja on selge, et need ei ole kirjutatud nende vanuserühmale.

Kumon võimaldab õppematerjalides lugeda mõnda neist meistriteostest.

Mulle jäi silma raamat nimega "Amae struktuur". Mäletan, et lugesin sellest, kuidas erinevad jaapani keeles väljendatud emotsioonid on üles ehitatud amae emotsiooni ümber. Olen varemgi kogenud üllatust ja emotsioone, kui lugudes taastati mitmesuguseid etteütlevaid repliike. Šokk, et sellised intellektuaalsed üllatused ei eksisteeri mitte ilukirjanduse maailmas, vaid tegelikkuses, oli väga suur.

Sellest ajast alates hakkasin lugema mitte ainult romaane ja koomiksit, vaid ka kriitilisi esseid.

Keskkoolist loobumine hõivatud elu tõttu

Kui aga astusin gümnaasiumisse, muutusin klubitegevusega hõivatud ja ei saanud enam Kumoni jätkamist endale lubada, nii et loobusin koolist. Ma loobusin Kumonist J-materjalide keskel. Kahetsesin, et alustasin liiga hilja, sest tegin häid edusamme, kuid minu õnneks olin juba I materjalid lõpetanud.

Tänapäevase jaapani keele lugemisoskuse alus kinnistub I materjalides.

Kumoni jaapani keele kursuse kaasaegse jaapani keele õppimine lõpeb I materjalidega, kuna J, K ja L materjalid käsitlevad iidseid ja hiina tekste; M materjalidest algab kõikehõlmav õppimine, mis hõlmab kõiki kaasaegsete, iidsete ja hiina tekstide aspekte, nii et see ei tähenda, et kaasaegne jaapani keel lõpeb I materjalidega. M-materjalidest alates muutuvad aga tekstide põhjal mõtlemisoskuse arendamise nüansid tugevamaks, nii et ma sain moodsate tekstide mõistmise osas põhitõed lõpule viia.

Kumoni tegelik mõju ilmneb pärast koolist lahkumist.

Millises seisus oleksite, kui te oleksite edenenud sellesse punkti? Isegi pärast Kumonist lahkumist paraneb nende jaapani keele oskus aja jooksul jätkuvalt.

Mainisin, et pärast I materjali lõpetamist oli moodsa jaapani keele lugemisoskuse alus kinnistunud. Samuti selgitasin, et minu arvates oli kriitiline kirjutamine huvitav.

Mis siis juhtub? Te suudate enamikku erinevaid raamatuid iseseisvalt lugeda, lisaks sellele, et leiate need huvitavaks.

Lisaks saab raamatuid tasuta laenutada raamatukogudest. Raamatukogud on olemas koolides ja linnades, alevikes ja külades, kus saab seal tundide kaupa viibida, ilma et teid solvataks, ja te võite isegi raamatuid koju kaasa võtta, et neid lugeda. Kui su vanematel on lugemisharjumus, võid vaadata nende raamaturiiulit ja saada raamatusoovitusi inimestelt, kes sind kõige paremini tunnevad. Nad võivad sulle isegi osta raamatupoest uusima bestselleri ja su vanemad või õpetajad võivad sind isegi lugemise eest kiita.

Lugemine võib olla raske, kui oled sunnitud passiivselt lugema, kuid niipea, kui muutud aktiivseks, muutub lugemine väga huvitavaks.

Minu lugemisharjumus jätkus ka pärast Kumonist lahkumist. Kui ma Kumonist lahkusin, ei olnud ma omandanud ülikooli sisseastumiseksameid, kuid jätkates lugemist, paranes mu jaapani keele oskus, kuigi ma ei olnud õppimisest teadlik.

Kui ma oleksin saanud, oleksin alustanud varem.

Ma kahetsen, et alustasin liiga hilja.

Ühest küljest oleksin tahtnud edasi õppida, kuid kui te küsiksite minult, kas ma oleksin Kumoniga jätkanud ka pärast keskkooli algust, oleksin jõudnud järeldusele, et see oleks olnud selle tiheda ajakava juures võimatu. See võib suuresti sõltuda klubitegevusest, kuhu te kuulute. Kui teie laps oleks kuulunud vähem aktiivsesse klubisse, oleks tal ehk olnud võimalik jätkata, kuid vähemalt ei saa eeldada, et teie laps teab enne liitumist täpselt, kui hõivatud klubi on, või et ta vahetab Kumoni pärast klubi, millega ta liitub, vähem hõivatud klubi vastu. Samuti võib olla raske sekkuda teie keskkooliealise lapse klubitegevusega seotud otsustesse.

Nii et ma arvan ikkagi, et paremate tulemuste saavutamiseks oleks olnud ainus võimalus alustada varem.

Sellele vaatamata arvan, et Kumoniga sai pikalt jätkata. Seda seetõttu, et pendelrände kaugusel ei olnud ühtegi eraüldhariduskooli ja mul polnud midagi pistmist keskkooli sisseastumiseksamitega. Kui sa tahad noorema astme kooli sisseastumiseksamit teha, siis on väga raske saada neljandas klassis hakkama nii Kumoniga kui ka eksamiga, kui sa astud sisseastumiseksamiks cram-kooli.

Kumoni materjalid ise katavad väga laia klassivahemiku, kuid selleks, et Kumonist tänapäevases keskkonnas kasu saada, oli vaja kaaluda Kumonisse astumist juba algklassides.

Kumon on kulukas, kõrge tootlikkusega

Selles artiklis oleme selgitanud, milline oli tegelikult Kumoni jaapani keele õppimine. Kumoni õppimisel on palju olukordi, kus õppijatel endil on raske ja mida kõrgemale astmele, seda raskem on jätkata. Tulemuslikuks muutumine võtab kaua aega ja tulemuste saavutamiseks tuleb investeerida teatud hulk energiat.

Kui aga teatud punktile jõutakse, on kasu mõõtmatu. Kui teil on võime ja motivatsioon lugeda raskeid tekste, on teil võimalik omandada spontaanse lugemisharjumuse asendamatu vara. Isegi kui te nii kaugele ei jõua, on lugemisoskus oskus, mida on raske arendada isegi siis, kui te eksamiteks õppimise aasta jooksul korduvalt meelde jätate ja küsimusi harjutate. Põhiliste lugemisoskuste omandamine enne täiemahulist eksamiõppimist on rahustav eelis igas eksamiprotsessi etapis.

QooQ