Olen nüüd kolm kuud Kumoniga tegelenud ja tunnen end väga õnnelikuna, et alustasin juba kolmeaastaselt.

2023-05-16

t f B! P L

Minu poeg alustas Kumoniga kolmeaastaselt ja sellest on möödas kolm kuud. Siiani on ta ilma suurema stressita hästi edenenud.

Lisaks Baby Kumonile on kolmeaastane vanus ilmselt paljudes klassides miinimumvanus Kumoni alustamiseks. Nii et seekord tahaksin selgitada, kuidas laps edeneb ja kuidas ta esimese kolme kuu jooksul Kumoniga edeneb, ning anda viite neile, kes plaanivad Kumoniga alustada, ja peredele, kes samuti varases lapsepõlves Kumoniga alustasid.

Lootused enne Kumoniga liitumist

Minu peres soovisime, et meie lapsed õpiksid Kumonis kolme õppeainet: jaapani keelt, aritmeetikat ja inglise keelt. Mul olid suured ootused, et Kumonil oleks suur mõju õppimisele kõigis õppeainetes.

Oma kogemusele tagasi vaadates leidsin ka, et ei ole mõtet lisada veel õppeaineid keset kooliaastat. Alustasin jaapani keele ja matemaatikaga ning seejärel inglise keelega, kuid ma ei tahtnud põhikooli tasemel inglise keele kallal kõvasti tööd teha, kui jaapani keel ja matemaatika olid juba jõudnud keskkooli tasemele.

Seetõttu ütlesime neile juba prooviklassis, et tahame, et nad õpiksid kõiki kolme ainet. Kumoni alustamisel varases lapsepõlves oli aga ootamatu piirang.

Inglise keelt ja aritmeetikat ei saanud alustada juba sisseastumise algusest peale.

Kumonis on aine kulgemine kujutatud tähestiku tähtedega. Mina alustasin Kumoniga 5. klassis, nii et mäletan, et minu esimesed Kumoni materjalid olid D-materjalid (vastab 4. klassile).

Kumonis on aga kõige esimese materjali tähestik iga aine puhul erinev.

Alguses on jaapani keel esiplaanil, samas kui 8A materjal algab laulu mängimisega ja trükitud ülesannete lahendamine tuleb palju hiljem. Seetõttu võivad õpetajad soovitada, et te ei alustaksite matemaatika või inglise keelega, kui teie laps on veel väga väike.

On tõsi, et inglise keele ja matemaatikaga võib olla raske tutvustada neid juba siis, kui nad ei oska veel rääkida. Nõustusin selle selgitusega ja otsustasin alustada jaapani keele õppimist kodus.

Millal siis matemaatikat ja inglise keelt alustada? Tundub, et mingit ranget otsust ei ole, kuid meile öeldi, et meid kutsutakse, kui nad on matemaatikas jõudnud 6A ja inglise keeles jaapani keele tasemele 2A. Minu peres soovitati, et me alustame matemaatikakatsetusi siis, kui lapsed on jaapani keeles jõudnud 6A tasemele.

Arvamused selle kohta, kuidas mõelda ingliskeelsest haridusest, eriti esimestel aastatel, on väga erinevad. Kui aga alustate Kumoniga varases eas, ei pea te tingimata otsustama oma suhtumist inglise keele õppesse juba sisseastumise ajal.

Ma sain teada ZunZuni õppematerjalide olemasolust.

Teine asi, mida ma enne Kumoniga alustamist ei teadnud, oli Zun Zun Zun olemasolu.

Zun-Zun on materjal käekirja harjutamiseks ja seda selgitatakse lähemalt allpool. Enne tegelikku tähtede ja numbrite kirjutamist harjutavad õpilased ise joonte õiget joonestamist.

Ülevaade Kumon Zun Zun tõhususest! See teeb enamat kui lihtsalt parandab käekirja.

ZunZun on saadaval alates Z1 kuni Z3, kuid umbes kahe kuu pärast ei ole väljatrükid enam saadaval. Klassiõpetaja annab selle tõenäoliselt teile valikuna, sõltuvalt teie vajadusest. Meil on harva võimalus käekirjaoskust ametlikult harjutada, kuid oskus kirjutada tähti kiiresti ja täpselt on oskus, mis ei piirdu Kumoniga ja mida ei saa alahinnata, kui hakkate koolis või õpitoas tahvlile kirjutama. Tegelikult olin meeldivalt üllatunud, kui avastasin, et sain isegi lühikese aja jooksul palju paremini ridu kirjutada.

Eduaruanne pärast jaapani keele ja aritmeetika õppimist

Siiani olen selgitanud valdkondi, mis erinesid sellest, mida ma enne Kumoniga alustamist ootasin. Praegu õpib ta jaapani keelt ja aritmeetikat, kuid oli valdkondi, kus oli lihtne sujuvalt edasi liikuda, ja valdkondi, kus oli lihtne takerduda igas aines. Siit edasi kirjutan oma muljetest tegelikust Kumoni kogemusest.

Jaapani keele kolmest sõnast koosnevad laused olid takistuseks

Jaapani keeles olid raskeks punktiks kolmesõnalised laused. Minu laps oli poiss ja kippus sõnu veidi aeglaselt välja mõtlema, kuid ma arvan, et ta suutis kolmeaastaseks saades siiski palju sõnu välja tuua. Ka kahesõnalised laused õppis ta üsna kergesti ära.

Kolmesõnalised laused ei olnud aga nii lihtne. See tuleneb ilmselt sellest, et kui ma oma lastega räägin, ei ole mul sageli võimalust rääkida rohkem kui kolmest sõnast koosnevates lausetes. Ei ole lihtne öelda: "Õun on maitsev", kuid ei ole lihtne rääkida nendega ja öelda: "Punane õun on maitsev". See on valdkond, kus on üsna lihtne takerduda, kui alustada Kumoniga kolmeaastaselt.

1-10 tuvastamine kui ummik aritmeetikas

Aritmeetikas tundus, et lastel oli raske 1-10 õigesti ära tunda, ja nad suutsid üllatavalt kiiresti lugeda 1-10 järjestuses, võib-olla seetõttu, et see tundus nagu lastelaule laulmine. Siiski tundus neile raske mõista, et "7" sümbol on "na".

Vähemalt Kumonis tuleb tähtede kui sümbolite mõistmine numbrite puhul varem kui hiragana puhul. Jaapani keeles on juba kolmest sõnast koosnevad laused, kuid hiragana lugemise asemel on nüansside lugemine koos vanematega tugevam. Ja numbreid leidub igapäevaelus paljudes kohtades, nii et lastel on palju võimalusi neid näha ja proovida lugeda.

Nii palju kui võimalik, õpetage oma lapsele, milline sümbol on milline number, õigel hetkel, kui ta on sellest huvitatud. Nad võivad seda kümneid või sadu kordi valesti teha, kuid kui õpetate neid korduvalt, näete järk-järgult tulemusi.

Nüüd oleme liikunud ühekohalistest numbritest kaugemale ja tegeleme rohkem numbritega kuni umbes 30-ni, ja kui nad saavad üle 10, on nende arusaamine palju sujuvam kui varem.

Haridus mittekognitiivsetes oskustes laienes numbrite äratundmisega

Kui lapsed oskavad aritmeetikat teha, suureneb oluliselt mõistete hulk, millega nad saavad hakkama.

Igapäevases vestluses laiendab numbritega hakkama saamine oluliselt vestluse ulatust. Mitu suupistet sööte, mitu korda teete, mis kellaaeg on? Need kõik on igapäevaelus olulised mõisted ja te saate töötada selle nimel, et aidata neil neid mõista, isegi kui nad teid ei mõista.

Sama võib öelda ka põhikooli sisseastumiseksamite kohta klassiruumis. Lapsed suutsid minna kaugemale sellest, et nad oskasid lihtsalt loendamisülesandeid teha, ja mängida mänge, nagu näiteks backgammon ja kaardid, ning töötada oma lühiajalise mälu kallal alates punktist "mitu xxx".

Mida noorem on laps, seda olulisemaks muutub mittekognitiivsete oskuste arendamine. Seda seetõttu, et teadmised ise on kasulikud alles palju hilisemas elus. Mitte-kognitiivsete oskuste treenimisel on suur roll arvukäsitluste harjutamisel.

Vanemad ei taha, et nende lastele ei meeldiks õppida

Täiskasvanutena on lihtne saada õppimisest halb pilt, kuid lapsed on Kumonist sama huvitatud kui mistahes muust mängust. Põhimõtteliselt on see, et nad teavad midagi, mida nad ei tea, lõbus tegevus ning sellega kaasnev konkurents ja eakaaslaste surve viib tõenäoliselt õppimise vastumeelsuse mustrini. Nii et enamik lapsi, kes alles õpivad, ei vihkagi õppimist nii väga, kuigi nende huvi võib olla tugev või nõrk.

Samuti ei ole lapsed lasteaedades ja -koolides veel tõsiselt õppima hakanud, nii et tegurid, mis põhjustavad neis õppimise vastumeelsust, on vähem tõenäoline, et need tekivad. Seega on kõige tõenäolisemalt vanemad need, kes põhjustavad lapse õpihimu selles etapis.

Väikeste laste Kumoniga tegelemiseks on aga vaja vanemate kannatlikkust. Mul endal ei ole tööd, mis nõuab palju ületunnitööd, ja ma arvan, et mul on rohkem ressursse, mida oma lastele pühendada, kuid mul on üsna raske panna neid iga päev Kumoniga tegelema. Kindlasti on vaja koormuse jagamist perekonnas. Kodus jagan ma abikaasaga vastutust laste äraviimise ja pealevõtmise ning kodus õppimise eest.

Kokkuvõte.

Olen aru saanud, et aritmeetika on see, mis on kõige tõenäolisemalt lühiajaliselt tõhus. See kehtib ka varases lapsepõlves ja isegi pärast seda, kui nad on veidi suuremad, on minu arvates Kumoni väga selge eelis, et nad oskavad kiiremini arvutada.

Ma arvan siiski, et jaapani keel on see, mis avaldab pikaajalist mõju. Ma usun, et oskus kiiresti ja täpselt lauseid lugeda on eelis kogu eluks, mitte ainult sisseastumiseksamiteks.

Loodan, et jätkan Kumoniga töötamist ka tulevikus.

QooQ