Milline materjal on Kumon Jaapani D See on arenguetapp lausete tõlgendamisest kuni lugemisoskuseni.

2023-05-20

Jaapani keel (keel)

t f B! P L

Mis klassitasemele on Kumon jaapani keel D mõeldud?

Kumon D materjalid vastavad 4. klassi põhikooli tasemele.

Kui alustasite Kumoniga 2. või 3. klassis, on tavaline, et lõpetate D-materjalid 4. klassis. Kui pere panustab Kumonisse palju vaeva, võib see jõuda 1. klassis. Kui nad on selle punkti saavutanud vanemates klassides, on see silmapaistev nii pere pühendumuse kui ka lapse võimekuse poolest.

Millised materjalid on Kumon Japanese D I?

Kumon annab oma ametlikul veebilehel näiteid oma õppematerjalide kohta. Kõigepealt vaatame D I õppematerjalide kirjeldust.

Kumoni jaapani keele DⅠ kursuse eesmärk on arendada oskust kiiresti mõista liitlause teemat ja jutustavaid osi ning lugeda täpselt erinevaid lauses sisalduvaid andmeid. Õpitakse organiseerima lausete sisu vastavalt teemale ja tutvustatakse lugemisviisi "sidusalt haaramine", mis on D II peamine õppeülesanne. Neljanda klassi 200 kanji-märgist õpitakse sõnavara laiendamiseks 104 uut kanji-märki. Lisaks, kasutades radikaale lähtepunktina, tehakse D I-s õpitud kanjide põhjalik ülevaade.

C-materjalis olid küsimused tähtsa teabe väljatoomise kohta ühest lauserühmast, näiteks "5W1H" ja "küsimus ja vastus"; D II-materjalis muutuvad need rühmad ühest mitmeks ja DⅠ on selleks ettevalmistuseks. Samuti on suurenenud materjalides käsitletavate kanji-märkide arv.

Millised on Kumoni jaapani keele DII materjalid?

Jätkame DII õppematerjalide selgituste kontrollimist.

Kumoni jaapani keele DII õppematerjalid kasvatavad oskust haarata iga teema puhul "klastrite" üksustes olevate lausete sisu ja lugeda klastrite lauseid teadlikult. Neljanda klassi 200 kanji-märgist uuritakse sõnavara laiendamiseks 96 uut kanji-märki. Lisaks vaatavad õpilased läbi kõik DII klassis õpitud kanjid, kasutades lähtepunktina radikaale.

Jooksvalt esitatakse küsimusi, et jäädvustada lauseid "sidusalt".

Kumoni jaapani keele D-s on vaja parandada lugemisoskust ennast.

Oskus haarata lauseid sidusalt on, kui asi on nii lihtne, lugemismõistmise parandamine ise.

Näiteks saate jaapani keele eksami põhiküsimustele vastata, kui suudate enne ja pärast küsimust mõista teksti põhisisu. Kui küsimus on keerulisem, peate mõistma kogu lause põhisisu ja sellele vastama. Kui te olete hästi lugenud inimene, võite vaadata sisukorda, et saada aru raamatu kui terviku sisust, ja seejärel lugeda hoolikalt vajalikud lõigud läbi. Peale selle, kui te olete teatud valdkonna ekspert, võite lugeda mitte ainult raamatut või artiklit eraldi, vaid mõista ka selle positsiooni erinevates selle valdkonnaga seotud uurimustes.

Järjepidevuse suurendamine toob kaasa ka lugemismõistmise enda paranemise. Seega võib öelda, et DII-s käsitletud "oskus lugeda lauseid tükkidena" on kõige esimene samm lugemisoskuse parandamisel.

Kumon Jaapani D-s on lihtne tunda, et "ma ei saa aru?". Lihtne on tunda, et "ma ei saa probleemist aru?

Üks D-materjalide ümber sageli kuuldud probleem on, et lapsed "ei mõista sisu ja lihtsalt kopeerivad probleemlauseid".

Täiskasvanu seisukohalt võib olla iseenesestmõistetav lause sisu mõistmine, haarates seda ühtse tervikuna. Seetõttu, kui nad näevad, et laps töötab D-materjalidega, mis nõuavad sisu mõistmist, on nad esimest korda šokeeritud, kui nad mõistavad, et laps ei mõista teksti nii hästi, kui nad eeldavad. Lisaks sellele on Kumoni materjalides tegemist põhitõdede kordamisega. Kui lapsi hakatakse testima nende suutlikkuse osas mõista sisu, mis ei ole teadmised, kahtlevad nad sageli, kas seni kasutatud Kumoni lähenemisviis on tõhus.

Sisu mõistmine ei ole aga oskus, mis omandatakse D-õppematerjalide alguses, vaid see on oskus, mis omandatakse D-õppematerjalide käigus.

Paljud lapsed võivad olla segaduses, sest neilt nõutakse, et nad kasutaksid oma mõistust kvalitatiivselt erinevalt kui varem. Kumon usub aga, et mitte ainult teadmiste pelgalt meeldejätmine, vaid ka mõistuse kasutamine, näiteks sisu mõistmine, on omandatav samm-sammult ja kordamise kaudu. Selle asemel, et olla šokeeritud, et nad ei saanud sisust aru, on parem mõelda, et nad suudavad selle materjali abil sisust aru saada.

Kogemus suure hulga teabe töötlemisel viib Kumoni jaapani D strateegia juurde.

Selleks, et omandada oskus mõista lauseid ühtse tervikuna, on tõhus anda neile võimalusi töödelda suuri koguseid teavet.

Kui teil ei ole mingit survet, siis ei saa te aru, et lauseid tuleb töödelda sidusa tervikuna. Seda seetõttu, et kui te loete iga lause algusest peale, saate vähemalt aru, mis selles ühes lauses kirjas on. Inimesed, kes suudavad lugeda sidusalt, võivad arvata, et sellisel viisil lugemine võtab liiga palju aega ja ei võimalda neil lause mõtet õigesti mõista. Aga kellegi jaoks, kes ei oska sidusalt lugeda, mis on viga selles, et ta suudab lausest aru saada?

Ainus võimalus sellest mõtteviisist välja tulla on tunda vajadust töödelda teavet kiiresti ja täpselt.

Näiteks kui teile meeldivad raamatud, siis leiate palju raamatuid, mida lugeda. Aga kui te ei suuda sisu sidusalt haarata, siis võtab raamatu lugemine kaua aega ja te kaotate lugemise käigus silmist, mis seal kirjas on. Kui teil on ikka uudishimu, millest raamat räägib, siis lähete raamatu juurde tagasi ja püüate selle lõpuni läbi lugeda. Selle käigus saavad nad aru, et nad peavad lugema teistmoodi.

Igapäevane suhtlemine on kasulik ka teabe töötlemise seisukohalt. Sõprade vahelised vestlused on olulised, kuid siin on kasulik pigem ühesuunaline suhtlus. Kui sul on klassikaaslane, kes on mentor või nohik mõnes valdkonnas, on sul võimalus õpetada talle teavet, mida sa ei tea. Inimesed, kes on õpetaja positsioonil, on sageli liiga asjatundlikud, et anda palju ebavajalikke üksikasju. Kui teie laps leiab võimaluse selliste inimestega suhelda, saab ta paremini teavet valida ja selekteerida.

C-materjalide puhul mainiti varem, et lapsed õpivad lugudega tutvumise kaudu aru saama, milline teave on oluline, D-materjalide puhul on oluline, et neil oleks võimalus lugeda raamatuid, näiteks illustreeritud raamatuid, mis räägivad üha rohkem tundmatutest ja erinevatest teadmistest, mitte lugusid, mis loomulikult äratavad nende huvi. Lapsevanemana võib olla tõhusam lähenemine, kus aitate lapsel leida ja arendada mõnd intellektuaalse uudishimu valdkonda.

Populaarsed artiklid

QooQ