Põhjused, miks lastele Kumon ei meeldi Ükski laps ei naudi Kumonit lõpuni.

2023-05-29

t f B! P L

Las ma ütlen teile kõigepealt. Ükski laps ei saa jätkata õppimise nautimist kuni Kumoni lõpumaterjalideni. Igal lapsel on mingi hetk, mil ta leiab, et Kumon on tülikas, ja erinevus seisneb selles, kuidas ta seda aega veedab või kas ta loobub. Vanemate roll on vähendada oma laste koormust ja aidata neil Kumoniga jätkata.

Selles artiklis selgitame põhjusi, miks Kumoni motivatsioon alati mingil hetkel langeb ja millist hoiakut peaksid vanemad võtma.

Mõnikord edenevad nad kiiremini, kui lapsevanem ootab

Kumonis saab materjaliga edasi liikuda sõltumata klassitasemest, kui jätkatakse õppimist. Kui laps suudab Kumoniga teatud aja jooksul jätkata ja on valmis kodutöödega tegelema, võib ta praegusest klassitasemest kaugemale jõuda.

See on Kumoni peamine tunnusjoon: "ennetav õppimine", kus laps võib omandada põhitõed iseseisvalt, sõltuvalt oma arusaamistasemest.

Kui te olete lapsevanem, kes saadab oma lapse Kumonisse, ootate tõenäoliselt enam-vähem ennetavat õppimist. Kumoni materjalid on tähestikulises järjekorras klasside kaupa, nii et on lihtne näha, et teie laps teeb edusamme.

Ja kui te olete Kumoniga teatud määral jätkanud ja õpite edasi, siis on Kumon ja teie laps tõenäoliselt hästi kokku sobinud.

Siiski on siin üks ootamatu lõks. Mõnikord edeneb eelõpe kaugemale, kui vanemad ette näevad.

Mõnes keskkonnas on normaalne, et lapsed on lasteaias ja lasteaias kolm klassi võrra ees.

Vanematel, kes soovivad, et nende lapsed õpiksid eakaaslastest kiiremini, on ootusi, näiteks: "Oleks tore, kui nad oskaksid enne algkooli astumist liita ja lahutada. Oleks tore, kui nad oskaksid õppida kuni 99-ni". Kuid kui Kumon töötab hästi, siis ületab edu kaugelt ootusi. On tõenäoline, et nad jõuavad põhikooli tasemele enne algkooli astumist. Tõenäoliselt lõpetavad nad gümnaasiumikursuse, kuigi nad on veel põhikoolis. Ei ole ebatavaline, et hea keemiaga laps jõuab Kumonis sellisele eelteadlikkuse tasemele.

Isegi kui nad nii kaugele ei jõua, on normaalne, et nad õpivad umbes kolm klassi võrra ettepoole, kui nad jätkavad Kumoniga teatud aja jooksul. Kuna Kumon ehitab järjepidevalt üles põhitõdesid, on võimalik õppida üllatavalt edasijõudnuid ühikuid.

Siis jõuab kusagil teel üksuseni, kus näidetest on raske aru saada.

Motivatsioon langeb alati, kui jõuate raskete osadeni.

Kumon vaatab näiteid ja lahendab ülesandeid sarnaste mustritega. See on pigem mustrite korduv harjutamine kui mõtlemine. Kuid üksuse edenedes on üksusi, kus näidete mõistmine ise on raske.

Kumonile sobivad lapsed naudivad sageli korduste harjutamist ning probleemide kiiremat ja täpsemat lahendamist kui näidete mõistmist. Kui nad ei saa näidetest algul aru ja neil on raske probleeme ise lahendada, ei tunne nad sellist naudingut.

Isegi sellises olukorras tuleb igapäevased kodutööd teha; kui üks päev vahele jätta, kuhjuvad järgmisel päeval kahe päeva kodutööd. Sellist olukorda on paljud Kumoni õpilased kogenud ja see on koht, kus igaühe motivatsioon Kumoni õppimiseks langeb.

Inglise keeles on lihtne kinni jääda, kui jaapani keeles ei ole ette jõudnud

Lapsed, kes on inglise keeles ees, on eriti altid sellele olukorrale. Seda seetõttu, et inglise keele materjalid on peamiselt lugemisoskus, nii et tuleb ette juhtumeid, kus lugemisoskus ise ei ole tasemel. Ükskõik kui hea on teie inglise keele oskus, te ei saa lugeda teksti, mille sisust te isegi jaapani keeles aru ei saa.

Samuti on ka jaapani keeles olukordi, kus te takerdute. See on samuti lugemisoskusprobleem. Korduv harjutamine on kasulik mustrite õppimiseks, kuid kui soovite arendada lugemisoskust = mõtlemisvõimet ise, siis on vaja hoopis teistsugust rasket tööd kui korduv harjutamine. See ei tähenda, et Kumoni abil ei saaks lugemisoskust omandada. See tähendab, et ilmneb teistsugune kõva töö.

Aritmeetika seevastu on mõnevõrra vähem ohustatud. See on tingitud sellest, et seal ei ole palju probleeme, mis kalduvad näidete mustrist väga palju kõrvale.

Mõni materjal on nauditav ka nooremas eas, kuid periood, mil saab lõbusalt petta, on lühike.

Kui lapse õpimotivatsioon väheneb, on lapsevanemate esimene asi, mida nad peavad silmas pidama, et õppimine oleks lõbus. Kui õppimine ise on igav, siis miks mitte anda neile materjale, mis on mõeldud selleks, et õppimine oleks lõbus? See on mõnes mõttes õige mõte. Tänapäeval on olemas palju materjale, mis muudavad õppimise lõbusaks, ja kui õppimist aktiivselt harrastatakse mis tahes vormis, on sisu lihtsam omandada.

Sellisel lähenemisviisil on siiski omad piirid. Ei ole pikka aega, mille jooksul on kättesaadavad materjalid, mis muudavad õppimise lõbusaks.

Liitmise ja lahutamise jaoks on olemas lõbusad mängud, mida saab mängida rakendustes. Samuti on palju õppematerjale, mis muudavad inglise keele õppimise lõbusaks või millel on naljakad tegelased, et õppimist elavdada. Sellised materjalid on aga parimal juhul kättesaadavad ainult kuni keskkooliealiste õpilaste tasemeni. Kui te vaatate keskkooliastme võrdlusraamatuid, siis leiate tõenäoliselt, et parimal juhul on seal ja seal kirjas mõned pilti kujutavad tähemärgid. Keskkooliõpilased ei ole nii noored, et nad ainuüksi selle tõttu oma õpingutesse süveneksid.

Mingil hetkel peavad lapsed õppima kas nautima õppimist ennast või õppima, kuidas tegeleda õpingutega, mis neile ei meeldi. Ja paljud nõustuvad, et need, kes naudivad õppimist, on valdavas vähemuses.

Harjumus, mitte nauding, on lõppkokkuvõttes see, mis hoiab inimesi õppimas.

Kuidas siis jätkata seda, mis ei meeldi? Vastus on muuta see harjumuseks. Sellised asjad nagu vanni võtmine või hammaste pesemine ei ole nauditavad ja kaasahaaravad, kuid tekib halb tunne, kui sa neid ei tee. Järjepidevuse võti on panna õppimine samasse kategooriasse.

Lõbutsemisega petmine on ajutine lahendus. Kui soovite sisuliselt muuta oma suhtumist õppimisse, peate tegema sellest harjumuse.

Üks peamisi oskusi, mida saate Kumoniga omandada, on just see harjumuse kujundamine. Igaüks, kes on Kumoniga tegelenud, on kogunud kodutöid ja püüdnud suure vaevaga kogunenud kogunenud hulka järele teha. Kuna nad on kogenud valu, kui nad ei jätka, tekib neil loomulikult harjumus.

Õppimise harjumuse arendamine on ehk midagi enamat kui lihtsalt põhilised akadeemilised oskused, see on midagi, mis toidab teie lapse elu tulevikus.

Ärge paanitsege, nad õpivad lõpuks ära, seega on oluline "jätkata kiirustamata".

Põhiline eeldus on, et Kumon ei tegele nii paljude raskete probleemidega, mida saab teha ainult Kumonis. Eriti aritmeetikas on põhirõhk kindlalt põhitõdede omandamisel, mida õpilased õpivad koolis, kui aeg on käes.

Seega ei ole mingit põhjust, miks peaksite Kumoniga kohe edasi liikuma. Kumoni stress on oluline osa õpiharjumuste kujundamisel, kuid ei ole vaja kõhklema jääda, et aeglustada, kui see muutub väljakannatamatuks.

Kõige hullem, mida te teha saate, on pooleli jätta. Kui te lõpetate, siis nullivad teie õpiharjumused, mida te arendasite, ja Kumonist saadud eelis kaob aja jooksul. Igal juhul peaks teie esimene prioriteet olema jätkamine, ükskõik millisel kujul see ka ei toimuks.

Kolm põhjust, miks lastele Kumon ei meeldi

Selleks peaksite oma lapse koormust niikuinii vähendama.

Algusest peale ei meeldi vähestele lastele 10 minutit päevas trükkimise õppimist. See on tingitud sellest, et laste jaoks ei ole muu mängu ja õppimise vahel olulist erinevust. Kui lapsele Kumon nüüd ei meeldi, peaks see olema tingitud sellest, et ta on õppinud, et Kumon on midagi, mis talle mingil põhjusel ei meeldi. Kolm peamist põhjust on järgmised, seega võtke asjakohased meetmed.

Ülesanded on muutunud raskemaks ja aeganõudvamaks.

Kui probleemid muutuvad raskemaks, võtab kodutööde tegemine kauem aega. Kui õppimise aeg suureneb 30 minutini või tunnini, on loomulik, et laps ei suuda keskenduda.

Sellisel juhul võtke initsiatiiv, et vähendada lapse töökoormust. Olgu see üks või kaks väljatrükki, mida nad saavad täita, see, et nad on oma laua taga, on juba iseenesest suur väärtus. Näidake oma lapsele sõnade ja tegudega, et isegi mõne lehekülje kallal töötamine on piisav. Pidage õpetajaga läbirääkimisi kodutööde hulga vähendamiseks ja kui järeleandmisi ei tehta, kaaluge klassiruumi vahetamist.

Tahate veel muud mängu

On suur tõenäosus, et teie laps tahab mängida midagi muud kui kodutööd. Mida vanemaks lapsed saavad, seda rohkem nad mängivad ja seda rohkem tulevad koju lõbusate väliste tegevustega. Kui neil lubatakse koju jõudes ainult trükitööd teha, võivad nad tahta midagi lõbusamat teha.

Vastake oma lapse soovile mängida nii palju kui võimalik. Eriti kui nad on poisid, võib neil olla palju energiat. Kui nad saavad oma energiat füüsilise mängu kaudu vabastada, tuleb aeg, mil nad on rohkem huvitatud oma aju kasutamisest. Isegi kui talle Kumon juba ei meeldi, alustage joonistamise ja mõistatustega.

Kui vanemad ei suuda oma lapse jõulise loomuga sammu pidada, kaaluge partneri või vanemate abi kaasamist. Eriti kui te olete ema, võib teie abikaasal olla laste meelelahutamisel rohkem oskusi, kui te arvate.

Õpetajatega ei saa nii hästi hakkama.

Ka õpetajad on inimesed. Kui Kumon läheb hästi, oodatakse lapselt, et ta hästi õpib, ja kui ta ei näita motivatsiooni, on ta pettunud. Samuti võivad nad soovida näha suuri edusamme teinud õpilasi klassist. Te ei taha õpetajat, kes ei avalda teie lapsele positiivset mõju, kuid oleks ebarealistlik arvata, et iga õpetaja üle 15 000 klassiruumis üle kogu riigi on ideaalne õpetaja.

Lapsevanemad ise peaksid kõigepealt teadma, et on ka teisi klassiruume. Ärge andke oma lapsele mõista, et ta ei saa siit ära joosta, ükskõik kui väga ta seda ka ei vihkaks. Jälgige, kas teie lapse vastumeelsus Kumoni suhtes hõlmab ka seda, et talle ei meeldi õpetajad rohkem kui õppimine.

See ei piirdu ainult õppimisega, et samade võimetega inimesed võivad erinevates keskkondades täiesti erinevalt toimida, isegi kui nad teevad sama tööd. Vastutus sobiva keskkonna tagamise eest lasub vanematel, kui nende lapsed on väikesed.

Edasi liikudes lõpumaterjali juurde, saate oma aega pöörata "tõeliselt olulistele asjadele" oma nooruses.

Kui jätkate Kumoniga, ei ole harvad juhud, et õppimine edeneb kaugemale, kui vanemad ootavad. Kui raskusaste suureneb, suureneb järk-järgult lapse koormus ja lapsele võib Kumon hakata mitte meeldima.

Mida tugevam on vastumeelsus, seda raskem on motivatsiooni taastada. Kõigepealt märkage lapse tunnete muutumist võimalikult varakult ja võtke meetmeid vastavalt põhjusele.

Loomulikult on ka ilma igasuguse surveta lõpetamine üks võimalus, kuid suur osa Kumonist saadavast kasust tuleneb järjepidevusest. Vanemad peaksid uurima võimalusi Kumoni jätkamiseks, isegi kui see toimub aeglasemas tempos.

Kui Kumoniga on võimalik jätkata, saab juba varakult õppida inglise keele, matemaatika ja jaapani keele põhitõdesid. Just keskkoolis ja gümnaasiumis hakkavad lapsed tõeliselt tööle. Eelnev õppimine ja õppimisharjumused annavad lastele vabadust pühenduda oma noorusele ja õppida seda, mis on tõesti oluline.

QooQ