Millal ma peaksin alustama Kumoni jaapani keelega Alustada võib juba kolmeaastaselt.

2023-05-24

Jaapani keel (keel)

t f B! P L

Millal peaks Kumon jaapani keelega alustama? Kuna Kumoniga võib alustada alates imikueast kuni keskkoolieani või isegi täiskasvanuna, võib olla raske leida õiget aega.

Selles artiklis uurime, milline on sobiv aeg Kumon jaapani keelega alustamiseks.

Põhjused, miks peaks mõtlema, millal Kumon jaapani keelega alustada.

Võrreldes teiste õppetundide või sõimukoolidega on selgeid põhjusi, miks te ei ole kindel, millal Kumoniga alustada.

Puudub tähtaegne eesmärk.

Kaaluge eksamite krammiseminekut. Purukoolis käimise eesmärk on muidugi hea eksamitulemuse saavutamine. Seetõttu arvutatakse loomulikult eksamite kuupäevast tagasiulatuvalt aega, millal peaks hakkama käima korrapidamiskoolis. Keskkooli ja ülikoolide sisseastumiseksamite puhul hakkab enamik õpilasi eksamitest teadlikuks saama teise aasta lõpus. Keskkooli sisseastumiseksamite puhul on õppima asumise aeg tavaliselt umbes neljas klass. Teised võivad soovida kooli varem astuda, et saada eelis. Mõlemal juhul saab küsimusele, millal alustada, vastata üsna sujuvalt, sest strateegia põhineb eesmärgist lähtuvalt tagantjärele töötamisel.

Sama kehtib ka paljude õppetundide puhul. Kui soovite, et teie laps saavutaks selles õppevaldkonnas, olgu selleks siis sport või muusika, tulemusi, on peaaegu alati parem alustada õppimist võimalikult varakult. Kui laps on avaldanud soovi midagi proovida, ei ole vaja mõelda, millal alustada, ja kui motiiviks on natuke füüsilist koormust saada, ei ole vaja mõelda, millal hakata õppimist nii tõsiselt võtma.

Kumon on aga teistsugune.

See ei tähenda, et Kumoni õppimisel ei ole eesmärke. Tegelikult on Kumonis palju elemente, mida saab kasutada eesmärkidena, näiteks number väljatrükil, mis näitab, millist osa klassist te parajasti õpite, trofeed teie edusammude eest ja teie riiklik edetabel.

Kumoni õppimine toimub siiski sisuliselt igaühe enda tempo järgi. Ei ole mingeid kuupäevapõhiseid üritusi, nagu näiteks eksamid. Isegi samas vanuserühmas on lapsi, kes õpivad liitmist ja lahutamist, ja lapsi, kes õpivad arvutusarvestust, nii et ei ole võimalik arendada konkurentsitunnet. Ilma konkurentsita ei sünni mõtet "kui vana ma peaksin enne teisi alustama".

Kindlasti on vähem vihjeid, et otsustada, millal Kumoniga alustada.

See ei ole kiireloomuline teema.

Lisaks on võrreldes teiste õppeainetega vähem võimalusi jaapani keelega alustamiseks.

Inglise keele puhul oleks hea aeg alustada umbes koolitundide alguses või siis, kui mõtlete inglise keele tasemetesti sooritamisele. Matemaatika puhul on arvutamisoskused põhikooli esimeste klasside puhul probleemiks, seega on mõeldav, et Kumoniga alustatakse just arvutamisoskuste parandamise eesmärgil.

Jaapani keeleoskuse puudumist on aga raske näha. Kui teie lapsel on jaapani keelega raskusi, on esimene asi, mis teile tõenäoliselt pähe tuleb, kanji. Kuna nad vestlevad igapäevaselt jaapani keeles, on raske kahtlustada õigel ajal lugemisoskuse puudumist. Ja kui te mõtlete, et nad peaksid kanji'd õppima, siis arvan, et vähesed mõtlevad Kumoni jaapani keelele. Seda seetõttu, et kanji harjutused ja kanji testid on sellest koheselt tõhusamad.

Ebapiisav jaapani keele oskus mõjutab pikemas perspektiivis negatiivselt kõiki aineid. See on kindlasti väga oluline aine. Kuid kiireloomulisuse seisukohalt on olukord, kus tõsine probleem tekib, kui jaapani keele oskust kohe ei parandata, vähem tõenäoline kui inglise keele või aritmeetika puhul.

Liiga vähe on käivitavaid tegureid, et otsustada, millal alustada väliste tegurite põhjal.

Paljude asjade alustamiseks on vaja käivitajat. Rasvumist on raske alustada, kui te ei tunne end paksuna, ja eksamiteks õppimist on raske alustada, kui kõik ümberringi mängivad. Asjade alustamiseks kulub palju energiat. Kuid ma arvan, et ainult Kumoni jaapani keeles ei tule nii tugevat käivitajat niipea.

Miks ei ole Kumonis "käivitajat alustamiseks"?

Põhjus, miks Kumoni alustamise vallandaja tundub nõrk, peitub selle loomises.

Kui ema nägi algkooli teise klassi poisi Takeshi taskust välja tulnud vastuslehte, tundis ta muret, et tema lapse, keda ta pidas aritmeetikas heaks, tulemus ei ole väga hea, ja konsulteeris oma abikaasa Kumon Ko'ga, kes oli sel ajal keskkooli matemaatikaõpetaja.

Kumoni meetodit ei loodud selge eesmärgi saavutamiseks. Pigem sündis see ema ebamäärasest murest aidata oma lapsel omandada põhioskusi iseõppimise teel. Seetõttu ei ole Kumoni eesmärgiks eksamite sooritamine või muude tänapäeva ühiskonnas aktuaalsete probleemide lahendamine.

Ometi sai aritmeetika alguse ühest käivitajast, "ema murest". Jaapani keele puhul ei ole aga isegi muretsemise elementi kaasatud. Kumon jaapani keel sündis ideest, et Kumoni matemaatikatunnid olid olnud nii tõhusad, et õppemeetodit tuleks laiendada ka teistele ainetele.

Projekti ajalugu vaadates on arusaadav, et alustamise võimalust oli raske leida.

Kuidas siis otsustada, millal Kumon jaapani keelega alustada?

Kui te ei saa oodata välist käivitajat, peate otsustama, millal alustada omal algatusel.

Kuidas peaksite siis otsustama, millal alustada? Ühte õiget vastust ei ole, kuid on mõned kasulikud ideed.

Millal võite alustada õppimist?

Esimene asi, mida tuleks vaadata, on "millal ma saan Kumoniga alustada".

Kumon on väga laia vanusevahemikuga õpikool, kuid ootuspäraselt ei saa Kumoni jaapani keelt alustada 0-aastaselt. 0-2-aastastele on olemas programm beebidele, mida nimetatakse Baby Kumoniks. Erinevalt tavalisest Kumonist ei paku Baby Kumon aga eraldi jaapani, matemaatika ja inglise keele õpet.

Kumoni jaapani keelt saab õppida alles alates 3. eluaastast ja kuigi võib olla raske ette kujutada, et lapsed lahendavad trükitud ülesandeid alates 3. eluaastast, pakub Kumon ka eelkooliealistele lastele seitse erinevat materjali, alates 8A kuni 2A. Isegi kui teie laps ei oska veel lugeda ega pliiatsit hoida, on olemas materjalid, mis sobivad tema arengustaadiumile. Isegi kui teie laps ei ole eriti kiire õppija, on võimalik Kumoniga alustada juba kolmeaastaselt.

Millises vanuses on lihtsam õppida?

Vaatame seda teistmoodi. Kumoniga võib alustada juba kolmeaastaselt, kuid õppimist võib alustada ka alles täiskasvanueas. Milline on parim aeg Kumoni õppimise alustamiseks väga laias vanusevahemikus?

Minu arvates on see aeg, kui on piisavalt aega.

Nagu ma juba mainisin, on vähe olukordi, kus Kumoni jaapani keel on oluline, kuid hädavajalik. Võib kindlalt väita, et harva on elus aega, mil ütlete: "Keskendume praegu Kumon jaapani keelele".

Kumon nõuab aga, et õpilased lahendaksid iga päev kodus mitmeid väljatrükke ja käiksid kaks korda nädalas tundides. Lõpliku materjalini jõudmiseks kulub viis või kümme aastat ja õppetasu on umbes 8000 jeeni kuus, mida ei saa nimetada odavaks.

Kumoni jaapani keel on esimene asi, mis pannakse tagaplaanile, kui saabub aeg, mil te ei saa seda endale lubada.

Mida kõrgem klass, seda vähem saate endale lubada.

Millal on siis see aeg teie lapse elus, kui te saate seda endale kõige vähem lubada? Esimesena tuleb meelde ajavahemik enne sisseastumiseksameid. Kuigi enne eksameid on õppimine kindlasti suurem prioriteet, ei õpi Kumon eksamiteks. Tegelikult on kõige tõenäolisem aeg, mil Kumoniga varakult alustanud laps Kumonist loobub, kui ta astub keskkooli küpsuseksamiteks.

Või sama kehtib ka klubitegevuse kohta. Eriti kui nad kuuluvad spordiklubisse, võib mitte ainult Kumon, vaid isegi koolitööde ja klubitegevuste tasakaalustamine muutuda ohuks. Klubitegevus algab tõsisemalt keskkooli nooremas astmes. Üsna harva on õpilastel võimalik Kumoniga jätkata pärast keskkooli lõppu.

Mida hilisem on kooliaasta, seda tõenäolisem on, et eksamite ja klubitegevuste koormus suureneb. Üldiselt oleks siis õige öelda, et mida noorem on teie laps, seda väiksem on tema koormus.

Loomulikult ei peaks mitte ainult laps seda endale lubada. See kehtib ka vanemate kohta. Mida noorem on laps, seda suurem on koormus lapsevanemale ja mida iseseisvamaks laps muutub, seda väiksem kipub olema lapsevanema vaimne ja füüsiline koormus. Paljud vanemad, eriti esimestel aastatel, võivad olla liiga hõivatud, et õppida.

Mis puutub aga lapse õppimise parimasse aega, siis mida varem, seda parem.

Võimalikult varajane alustamine on kõige tõhusam!

Selles artiklis oleme vaadelnud, millal Kumon jaapani keelega alustada. Alati ei ole lihtne leida õiget aega Kumon jaapani keelega alustamiseks, kuid lugemisoskuse parandamise tähtsus on väga suur. Kuna õppimine võtab aega, on oluline alustada õppimist selles etapis, enne kui mitmesugused muud kiireloomulisemad sündmused tulevad mängu ja omandada kindel alus.

QooQ