Millised on Kumoni jaapani keele eelised Kumoni jaapani keele eelised, mida õpetavad endised Kumoni õpilased

2023-05-24

Jaapani keel (keel)

t f B! P L

See on aritmeetika, millest me sageli kuuleme Kumoni meetodi raames, kuid jaapani keelt ei teata hästi. Jaapani keeles, nagu ka teistes õppeainetes, toimub eelõpe, kuid see ei ole aine, mis tingimata annab kergesti mõistetavaid tulemusi, nagu näiteks kiirem arvutamine.

Millised on siis Kumoni jaapani keele mõju?

Jaapani keelt õppinud endise Kumoni õpilase vaatenurgast tahaksin rääkida Kumoni jaapani keele omadustest ja mõjudest ning vastupidi, Kumoni jaapani keele osadest, mis ei ole ootuspärased.

Kumoni jaapani keele suurim eelis on see, et see avardab teie intellektuaalset maailma.

Kumoni jaapani keele eelis on see, et see võib süvendada lugemisoskust ja kultuuri, mis on õppimise põhialuseks. See kasu tuleneb järgmisest kolmest punktist

Suurenenud teadmised (lugemismaht)

Kumoni jaapani keele suurim eelis on see, et see julgustab õpilasi palju lugema.

Kumoni jaapani keeles ei saa nii palju kanjisid õppida. Loomulikult on olemas materjalid sõnade enda õppimiseks, kuid 70-80% materjalidest kasutatakse lugemismõistmise küsimuste jaoks.

Ja lugemismõistmise harjutuste jaoks kasutatavate raamatute kvaliteet on väga kõrge. Järgnevalt on esitatud GI materjalides kasutatud raamatud, mida peetakse samaväärseks esimese klassi keskkooliastme materjalidega.

Sõnade võimsusJänese silmA jõululaulBotchanMida Einstein mõtlesKuidas sa eladShakespeare'i loodHõbedane lusikasSherlock Holmesi seiklusedTagasi lugemine luuletuste õpikutesPoeesia lõbu

Viide: Kumoni ametlik veebileht

Loomulikult ei ole täistekst kättesaadav, kuid Kumoni väljatrükkidega töötades saab palju lugeda.

See motiveerib teid lugema

Mitte ainult sellepärast, et te loete Kumoni väljatrükke, ei suuda te tagada head lugemist. Kumoni jaapani keelega kasvab huvi lugemise vastu iseenesest.

Nagu eespool mainitud, on Kumoni jaapani keele tekstide kvaliteet kõrge. Mitte ainult kirjutamise kvaliteet ei ole kõrge, vaid küsimused on tehtud nii, et neist on välja võetud osad, mis sobivad õppematerjalina käsitlemiseks. Nii saan ma kokku puutuda paljude uute teadmiste maailmadega ja minu huvi on äratatud.

Mind paelus ka Kenro Doi "Amae struktuur", mida ma lugesin H-materjalidest, nii et otsisin selle raamatukogust välja ja lugesin seda. Olin šokeeritud sellest, kuidas iga jaapani keele emotsionaalset väljendust seletatakse amae'ga, ja sealt edasi muutus lugemate raamatute kvaliteet selgelt. Minu huvi nihkus eakohastelt romaanidelt kriitiliste kirjutiste ja filosoofia vastu.

Ma usun, et eksamiteks õppimisel on tihtipeale probleemiks suurepärane kirjatöö. Paljudel lastel ei ole aga aega nautida häid esseesid, kui nad eksamiteks õpivad ja tunnevad eksamite survet. Suurepäraste tekstidega ilma eksamite surveta kokku puutudes võib eeldada, et nad saavad motivatsiooni lugeda ja muutuvad lugemisel aktiivsemaks.

Saate omandada laia kultuuriruumi.

Saate omandada laiaulatuslikke teadmisi, sest saate Kumoni jaapani keeles lugeda kuulsaid tekste, mida tavalises elus on raske lugeda. See on selline teadmine, mis on rohkem seotud kultuuriga kui midagi, mis on otseselt seotud eksamitega. Vabaained ei ole kohe kasulikud ja seoseid eksamitulemustega on raske näha, kuid need on kasulikud pikka aega eksamite ajal ja ka pärast seda.

Väljastpoolt võib tunduda, et haridus ei tähenda midagi, kuid inimese seisukohast ei ole midagi rahustavat. See muudab nende jaoks lihtsamaks mõistete mõistmise, mille mõistmisega nende sõbrad ümberringi vaeva näevad. Samuti, kuna haridust käsitletakse kui vestluse eeldust, siis kui sa ei tea seda, ei pruugi sind arutelus tõsiselt võtta.

Kumon annab teile põhioskused, mida saate kasutada kogu oma elu jooksul, isegi pärast eksamite lõppu.

Suurim põhjus, miks Kumonis jaapani keeles pettuda, on keskkooli sisseastumiseksam.

Teisest küljest on palju inimesi, kes on Kumon jaapani keeles pettunud. Peamine põhjus on see, et Kumon ei sobi hästi kokku noorema astme kooli sisseastumiseksamiga.

Raske on tunda, et Kumon kajastub hinnetes.

Raske on tunda, et Kumon jaapani keel on otseselt seotud hindega.

See on osa jaapani keele oskusest üldiselt, et alustada. Isegi kui te loete palju raamatuid ja mõistate raskeid mõisteid, on vaja tehnikaid, mis seovad teie lugemisoskuse ja hinded omavahel. Samuti nõutakse keskkooli sisseastumiseksamitel palju lugemisoskust ka muudes ainetes kui jaapani keeles, kuid on ka tõsi, et küsimuste tekstide lugemise oskus on lihtsalt eelduseks. Ainult küsimuste tekstide lugemise oskus ei vii otseselt hindele.

Samuti ei keskenduta kanji-tähtedele, seega oleks raske öelda, et see on otseselt seotud eksamitulemusega.

Kuid see lihtsalt ei ole otseselt seotud. Lugemisoskus ja eelteadmised, mis on paljude inimeste jaoks kitsaskohad, saab Kumon Jaapani keele õpetuses arendada. Sellest on ilmselt kõige rohkem teadlikud õpilased ise, kes Kumonit õpivad, mitte aga nende vanemad või õpetajad. Põhioskused, mida nimetatakse "eeltööks" või "mõtlemisoskusteks", ei ole midagi, mis kajastub kohe hindetes, ega ole ka sellised oskused, mida saab kiiresti omandada. Oluline on rõhutada, et Kumon peaks nende oskustega stabiilselt töötama, sest need ei ole otseselt seotud eksamitega.

Väike mõju keskkooli sisseastumiseksamitele

Kumon ei ole mõeldud keskkooli sisseastumiseksamite jaoks.

Tõenäoliselt sündis see ajal, mil keskkooli sisseastumiseksamid ei olnud nii populaarsed kui praegu. Kumoni meetod ei sobi mitte ainult jaapani keeles, vaid ka keskkooli sisseastumiseksamite jaoks. Näiteks aritmeetikas ei hõlma see osa põhikooli ja keskkooli alg- ja põhikooliastmestikust. Kumoni meetod katab kogu keskkooli vahemiku, kuid ei käsitle üldse arvudega seotud probleeme, mistõttu ei ole see loomulikult kasulik õpilaste ettevalmistamiseks noorema astme kooli sisseastumiseksamiteks.

Isegi kui õppida materjali mitme kooliastme võrra ettepoole, on tavaline, et õpilased kukuvad sisseastumiskatsetel cram-koolis läbi. Seda seetõttu, et nad püüavad hoopis teistsuguseid asju.

Kui te soovite sooritada noorema astme kooli sisseastumiseksamit, siis peaksite teadma, et Kumoni meetodit ei saa kogu aeg kasutada. Minu seisukoht on, et kui te Kumoniga tegelete, siis peaksite eesmärgiks võtma lõpueksami materjali.

Kumon peaks olema suunatud lõpumaterjalile. Üks endine Kumoni õpilane arutab, miks ta soovib, et tema lapsed püüaksid põhikoolis lõpuainet läbida.

Vanemate pühendumine on vajalik

Enamik Kumon-õppest on iseõppimine. Kui kodus tuleb teha suur hulk õppetööd, on loomulikult vaja vanemate kaasamist.

Pealegi on õpetaja roll Kumoni süsteemis piiratud ja ta ei tee tingimata palju muud, kui juhib materjali läbimist ja hindab seda. Kuna klassiruume juhivad üksikisikud, ei ole juhtkonna ressursid alati piisavad.

Paljud lapsevanemad võivad pöörduda oma laste õppimise abistamiseks õpikooli poole. Kumon täidab seda rolli vähe. Kumoni eelis on see, et lastel võib lõpuks tekkida harjumus ise õppida, kuid see ei ole võimalik algusest peale. Mis puutub õppimise aega võrreldes vanemate koormusega, siis on arusaadav mõte, et see ei ole kulutõhus.

Igakuised tasud on kõrged, kuid mulle tundub, et seda, mida me teeme, võiks teha ka kodus.

Kumonis saab teha vähe asju, mida kodus kindlasti ei saa teha.

Kui te teete keskkooli sisseastumiseksamit, siis ütleksin, et kodus ei ole võimalik teha seda, mida te teete õpikoolis. Seda seetõttu, et cram-koolides on tohutu hulk teavet ja oskusteavet keskkooli sisseastumiseksamite kohta ning nad pakuvad keskkonda, kus lapsed saavad nende hoole all õppida. Õpetaja tundide kvaliteet võib teha suurt vahet selles, kuidas sa kasvad, ja kui sa saad häid hindeid, on stiimul õppida klassis, kus on head õpetajad ja kaasõpilased. Sa võid kergesti tunda raha maksmise ja raske töö mõtet.

Kumonis seevastu ei ole õpetaja võim nii suur. Loomulikult on olemas tuntud klassid, mis toodavad palju väga edukaid õpilasi, kuid Kumon on eelkõige iseõppimine. Põhimõtteliselt ei ole materjali, mida saab õpetada ainult õpetaja. Põhitõdesid korratakse, nii et te lihtsalt kordate ikka ja jälle materjali, mis on tänapäeval lastele mõnevõrra lihtne. Mida madalam on klassitase, seda rohkem tunnen, et saan sama asja teha, ilma et peaksin vaeva nägema kuutasu maksmisega.

Ma arvan, et see on sarnane spordimeeskondade põhitreeninguga. Ringjooksu ja jõutreeningut ei saa teha ilma spordiklubisse kuulumata, varustuse ja sõpradega. Sama on võimalik teha ka üksi mööda lähedalasuvat teed joostes ja oma toas jõutreeningut tehes. Samuti on ilmselge, et te ei pea maksma sadu tuhandeid dollareid RIZAPile, et kaalust alla võtta, kui te treenite ja jälgite oma toitumist.

Samas on ka igaühele, kes ei ole spordiklubi liige, ilmselge, et on väga vähe inimesi, kelle baasfitness on parem kui spordiklubi oma või kes suudavad ise edukalt kaalust alla võtta. Mõned ütlevad, et edu saladus on teha seda, mida igaüks võib teha, kuid sellistes kogustes, mida keegi teine ei suuda. Samamoodi on ilmselt vähe lapsi, kes suudavad põhilisi arvutus- ja lugemisülesandeid nii põhjalikult lahendada kui Kumoni õpilased.

Milline inimene peaks tegelema Kumoni jaapani keelega?

Kumoni jaapani keele õppimiseks sobivad hästi lapsevanemad, kes on oma lastele aktiivselt pildiraamatuid ette lugenud.

Ükskõik kui palju te lapsele ka ei loeksite, kui ta on laps, sõnad tulevad lapsest välja alles palju hiljem. Te ei saa kohe selgeid tulemusi, kuid pikemas perspektiivis talletab laps sõnu ja te jätkate talle lugemist, uskudes, et ühel päeval avaldab see mõju.

Kumon jaapani keel on sarnane. Kuna tulemusi on raske näidata hindedena, on vanematel raske tunda rõõmu, et nende lapsed Kumon jaapani keelega tegelevad. Lapse jaoks on see aga võimalus puutuda kokku tekstiga, millest saab eluaegne vara. Kui te olete keegi, kes mõistab tunnet, et investeerida millessegi nähtamatusse, siis Kumon Jaapani keel sobib teile.

Seevastu vanemad, kes soovivad nähtavaid tulemusi, võivad Kumon Jaapani keelega rahulolematud olla. Kumon ei ole otseselt seotud eksamitulemuste või kanji sertifikaatidega. Kui teil on konkreetne tulemus, mida soovite, siis loomulikult võite oodata paremaid tulemusi sellele spetsialiseerunud õpikoolilt või õppematerjalidelt.

QooQ